چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزه

چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزه

ورق فومیزه پی وی سی یا پی وی سی فوم برد دارای سطحی سخت، صاف و یکدست است و به دلیل ساختار داخلی متوازن و دانسیته همگن قابلیت برش خوری و ابزار پذیری بالایی دارد. ورق فومیزه با ابزارهای مختلف دستی و ماشینی مانند دستگاه برش دیجیتال به راحتی و بدون ترک یا شکاف، برش خورده، سوراخ کاری شده و قابلیت اجرای طرح‌ها و اشکال مختلف را دارد. از طرفی سختی سطح فومیزه این امکان را فراهم می‌کند تا به راحتی و مونتاژ شود. به همین دلیل این محصول در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه طراحی و اجرای دکوراسیون و فضای داخلی بسیار پر طرفدار است.

ورق PVC فومیزه به صورت یک تکه در سایز نسبتا بزرگ تولید می‌شود و بسته به نیاز در سایزهای مختلف برش داده شده و قیمت آن به صورت هوشمند محاسبه می‌گردد. ورق فومیزه پی وی سی چاپ شده را می‌توان شیار زد، پشت آن حلقه آویز ایجاد کرد یا آن را سوراخ کرده و یا با چسب چسباند و به صورت پایه دار، آویز دیواری با حلقه و شیار و یا با فلچ بر روی دیوار یا روی هر سطح دل‌خواهی نصب کرد.

همانطور که گفتیم فومیزه یکی از بهترین شاسی‌ها برای نصب عکس و تصاویر مختلف و نصب روی دیوار است. وزن سبک، مقاومت خوب و امکان برش آسان ورق فومیزه PVC یا فوم برد باعث می‌شود علاوه بر نصب آسان و بدون مشکل، در صورت هرگونه سقوط و افتادن روی اشخاص یا لوازم هیچگونه آسیبی به آنها نرسد.

همچنین ورق فومیزه بستری سبک و مقاوم برای نصب پوستر روی آن است. سطح صاف و یکدست آن موجب می‌شود تا علاوه بر امکان چسباندن انواع بنر و لیبل‌های آماده و رنگ کردن به شیوه‌های گوناگون قابلیت انجام چاپ مستقیم را هم داشته باشد.


فهرست این مقاله

مزایا و معایب چاپ روی پی وی سی فوم

چاپ غیر مستقیم ورق فومیزه پی وی سی

چاپ مستقیم ورق فومیزه پی وی سی

کاربرد ورق فومیزه PVC با طرح چاپی دلخواه


چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزهچاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزه

مزایا و معایب چاپ روی پی وی سی فوم

  • قابلیت چاپ بر روی دو روی ورق
  • قیمت مناسب ورق پی وی سی
  • قابلیت برش پذیری بالا
  • وزن سبک و مقاومت بالا
  • سطح صاف و یکدست
  • استحکام بالا و مقاومت در برابر رطوبت، اشعه UV
  • خاصیت بازدارندگی شعله و غیر قابل اشتعال بودن
  • عایق صوتی و حرارتی بودن
  • قابلیت بازیافت و دوست‌دار محیط زیست بودن
  • چاپ بدون محدودیت رنگ با طرح‌های متنوع


چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزهچاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزهدر ادامه بخوانید: فرایند رنگ‌کردن کابینت روشویی PVC

چاپ غیر مستقیم ورق فومیزه پی وی سی

همان‌طور که گفتیم برای چاپ غیر مستقیم ورق فومیزه پی وی سی، ابتدا پوستری کاغذی با چاپ وینیل، پلات یا هر چاپ دیگری (متناسب با اندازه ورق فومیزه) چاپ می‌شود. سپس طرح چاپ شده به کمک چسب دوطرفه مخصوص چاپ به سطح ورق چسبانده شده و پرس می‌شود. در صورت نیاز برای افزایش مقاومت در برابر رطوبت و افزایش طول عمر چاپ روکش سلفون و یا لمینت روی آن قرار می‌گیرد. سپس بنر و لیبل چاپ شده را بر روی سطح ورق می‌چسبانند.

به طور معمول چاپ این ورق‌ها در سایزهای کوچک مانند A4 و A5 به صورت چاپ گلاسه انجام می‌شود. اما در سایزهای بزرگ‌تر استفاده از چاپ کوتد و یا فوتوگلاسه معمول‌تر است. چاپ کوتد توسط پرینترهای دیجیتالی؛ به صورت لمینت و توسط دستگاه پلاتر و در دو روش لمینت گرم و لمینت سرد صورت می‌گیرد.

چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزهچاپ غیر مستقیم ورق فومیزه پی وی سی


چاپ مستقیم ورق فومیزه پی وی سی

همچنین می‌توان عملیات چاپ را به صورت مستقیم با دستگاه فلت پد بر روی ورق پی وی سی انجام داد. برای این کار ابتدا ابعاد فایل چاپی مورد نیاز مشخص شده و چیدمان آن انجام می‌گیرد. اگر فایل به برش خاصی نیاز داشته باشد ورق را با دستگاه برش لیزری، برش می‌دهند و سپس چاپ بر روی ورق PVC با استفاده از دستگاه فلت پد به صورت مستقیم انجام می‌گیرد. معمولا برش دیجیتال پی وی سی با ضخامت 2 و 3 میلی متر با توجه به نوع طرح با ابزار EOT و یا CUT انجام می‌شود و برای برش ضخامت های بالاتر از ابزار ROUTER استفاده می‌‌شود. پس از چاپ و در مرحله پایانی برای افزایش مقاومت طرح چاپی یک لایه وارنیش به صورت مات یا براق سطح چاپ را می‌پوشاند و مقاومت چاپ را افزایش می‌دهد.

می‌توان به جای وارنیش از پوشش لمینت استفاده کرد. با استفاده از روکش لمینت یا سلفون کیفیت، زیبایی، جلا و ظرافت کار بالا رفته و مقاومت و طول عمر طرح چاپ شده در برابر نور، گرما و رطوبت افزایش می‌یابد.

برای انجام چاپ دیجیتال بر روی ورق فومیزه پی وی سی، جوهر توسط دستگاه به طور مستقیم بر روی ورق پی وی سی پاشیده می‌شود. برای جلوگیری از حرکت قطرات جوهر بلافاصله بعد از پاشش رنگ، قطره‌‌های جوهر توسط نور UV خشک می‌شوند. این امر موجب حفظ و تثبیت رنگ چاپ شده می‌گردد که مقاومت جوهر در شرایط آب و هوایی مختلف در فضای خارجی و داخلی را افزایش می‌دهد.


چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزهچاپ مستقیم ورق فومیزه پی وی سی

انجام چاپ بر روی ورق فومیزه به هر هر شیوه‌ای در کمتر از یک روز قابل انجام است. چاپ فوری، ارزان و باکیفیت از مزایای چاپ بر روی ورق فومیزه است که آن را از مواد دیگر متمایز می‌کند. از طرفی استفاده از ورق فومیزه در چاپ باعث شده قیمت تمام شده محصول بسیار پایین آمده و مقاومت تابلو به دلیل روکش لمینتی آن بسیار بالا باشد. هزینه چاپ بر روی ورق فومیزه پی وی سی بسته به تغییر سایز، ضخامت و نوع چاپ متغیر است.در ادامه بخوانید: کاربرد ورق فومیزه PVC در چاپ و تبلیغات

کاربرد ورق فومیزه PVC با طرح چاپی دلخواه

ورق فومیزه PVC با طرح چاپی دلخواه در ساخت کابینت آشپزخانه، کمدهای داخل حمام، کابین‌های روشویی سرویس بهداشتی، پارتیشن و دکوراسیون داخلی، سقف کاذب، طراحی و برندینگ اتاق پرو برندهای پوشاک، ساخت کمد و میزهای اداری، قفسه و جعبه با طرح دلخواه، تابلوهای تبلیغاتی(لایت باکس)، بردهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی استفاده می‌شود. ورق پی وی سی همچنین در کارهایی مثل قاب‌گیری، چاپ عکس، پوسترهای تبلیغاتی، ایجاد استندهای تبلیغاتی PVC شکل دار و علائم گرافیکی، چاپ دنگلر، چاپ شاسی پی وی سی و ... کاربرد ‏فراوان دارد.

چاپ بر روی ورق پی وی سی فومیزه استندهای تبلیغاتی PVC شکل داربرچسب‌ها

ارسال کننده محتوا


ارسال پیام