درجه‌های کیفی مختلف ورق فومیزه

درجه‌های کیفی مختلف ورق فومیزه

ورق‌های فومیزه PVC در یونیفوم از پی وی سی سبک و فوم و چند افزودنی دیگر از جمله روان کننده‌ها، اصلاح‌کننده ضربه، پایدارکننده‌ها و… طبق فرمول خاص و با بهترین مواد مصرفی ساخته می‌شوند. بدین ترتیب یونیفوم با هدف تولید ورق‌هایی با گرید A و A+ اقدام به تولید می‌کند و فرمولاسیون مواد و نوع مواد اولیه مصرفی در تمامی گریدها یکی بوده و تنها پس از اتمام تولید، محصول نهایی مطابق با شرایط مندرج در جداول کنترل کیفی و ویژگی‌های مشخص به گریدهای کیفی مختلف تقسیم بندی می‌شوند.


در این مقاله می‌خوانید:

عوامل موثر بر تعیین درجه کیفی ورق فومیزه پی وی سی

درجات کیفی ورق پی وی سی فومیزه

درجه کیفی ممتاز

درجه کیفی A یا درجه یک

درجه کیفی C یا درجه 1.5

درجه کیفی 2


عوامل موثر بر تعیین درجه کیفی ورق فومیزه پی وی سی


به طور کلی می‌توان گفت درجه کیفی ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی به چهار دسته درجه ممتاز یا A+، درجه A یا یک، درجه C یا یک و نیم و درجه B یا 2 تقسیم می‌شود. محصولات بر اساس دستورالعمل تدوین شده بر اساس استاندارهای بازار و صنعت توسط تیم کنترل کیفی یونیفوم مورد بررسی قرار می‌گیرد. کنترل کیفی مشخصات ورق‌ها را به طور جداگانه و در هر ضخامت مورد بررسی قرار می‌دهند و از لحاظ تاب طولی و عرضی، تلورانس ابعاد و ضخامت، مک یا حباب در مغز ورق، سطح و سختی سطح و ... به وسیله تجهیزات آزمایشگاهی کنترل می‌کند.

طبق آئین نامه کنترل‌کیفی، ورق‌ها با توجه به میزان موارد تاب و مک و میزان تلورانس و... دیده شده توسط اپراتور در رده درجات کیفی متفاوت دسته‌یندی می‌شوند.در ادامه بخوانید:فرایند کنترل کیفیت در یونیفوم

در ادامه ویژگی‌های ورق‌های فومیزه یا ورق ضد آب در چهار درجه کیفی را برای ورق 16 میل بررسی می‌کنیم. هر ورق با توجه به موارد گفته شده در بالا در یکی از چهار دسته زیر طبقه‌بندی می‌شود.


درجات کیفی ورق پی وی سی فومیزه

درجه کیفی ممتاز

ورق‌هایی بدون مک و حباب در مغز ورق، با سطحی کاملا صاف و صیقلی هستند که حداکثر اختلاف ضخامت در آنها حدود یک میلیمتر است. تاب طولی و عرضی این ورق‌ها هم حداکثر 2 میلیمتر است. تفاوت طول ورق‌های ممتاز حداکثر یک سانتیمتر است و این اختلاف در قطر ورق تنها به یک میلیمتر می‌رسد.


درجه کیفی A یا درجه یک

ورق‌هایی بدون مک و حباب در مغز ورق، با سطحی کاملا صاف هستند که حداکثر اختلاف ضخامت در آنها حدود 3 میلیمتر است. تاب طولی و عرضی این ورق‌ها هم می‌تواند حداکثر تا 3 میلیمتر باشد. تفاوت طول ورق‌های درجه یک حداکثری 1.5 سانتیمتر است و این اختلاف در قطر ورق می‌تواند تا 3 میلیمتر باشد.


درجه کیفی C یا درجه 1.5

ورق فومیزه درجه C میتواند حداکثر تا 6 نقطه دارای حباب کوچک تا متوسط باشد. سطح این ورق کمی زبر است و سایه کمی دارد.حداکثر اختلاف ضخامت در این ورق‌ها 5 میلیمتر است. تاب طولی و عرضی این ورق‌ها حداکثر 6 میلیمتر است. اختلاف طولی در ورق فومیزه پی‌وی‌سی درجه یک و نیم به 2 سانتیمتر و حداکثر اختلاف قطر آنها به 6 میلیمتر می‌رسد.


درجه کیفی 2

ورق فومیزه درجه دو می‌تواند دارای 6 حباب بزرگ یا مک در مغز خود باشد. این نوع ورق‌ها کمی سایه دارند و از سطحی زبر برخوردارند. تاب طولی و عرضی در این ورق‌ها حداکثر تا 1 میلیمتر می‌رسد و حداکثر اختلاف ضخامت آن نیز تا 7 میلیمتر قابل قبول است. اختلاف طول ورق‌ها در این دسته حداقل 2 سانتیمتر و اختلاف قطر آنها می‌تواند تا 12 میلیمتر باشد.


برای ثبت سفارش خود از طریق سایت فرم درخواست خرید را تکمیل بفرمایید و یا برای دریافت لیست قیمت ورق پی وی سی، مشاوره و خرید ورق فومیزه پی وی سی با واحد فروش یونیفوم با شماره 02142407000 (10 خط) تماس بگیرید.
مطالب مرتبط

فرآیند کنترل کیفیت


برچسب‌ها

ارسال کننده محتوا


ارسال پیام