امروزه یکی از مشکلات کابینت‌های آشپزخانه خوردگی و پوسیدگی فلز، چوب و ام‌دی‌اف در اثر رطوبت موجود در آشپزخانه است. با توجه به ویژگی‌های خاص ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی مانند ضد آب بودن، داشتن طرح‌های متنوع رنگی و تکسچرهای مختلف، این محصول به عنوان گزینه‌ای بسیار موفق در ساخت کابینت‌های آشپزخانه به خصوص فضای زیر سینک ظرف شویی محسوب می‌گردد.

ویژگی های کاربردی در کابینت‌های آشپزخانه

خاصیت ضد باکتریال ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی، از رشد هرگونه قارچ و باکتری در محیط مرطوب آشپزخانه مخصوصا محیط زیر سینک ظرف شویی (که محیط بسیار مناسب برای رشد باکتری‌ها است) جلوگیری می‌کند. از آنجا که چوب و MDF در مقابل هجوم حشرات مقاوم نیستند و حتی در برخی مواقع به عنوان غذای این حشرات موجب ازدیاد جمعیت آنها می‌شوند، استفاده از محصولات PVC که ماده اولیه تولید آن مواد ترموپلاستیک پی وی سی است می‌تواند راهکاری مناسب برای محدود کردن حشرات به حساب آید.

صفحات پی وی سی فومیزه نه تنها با محیط زیست سازگار و قابل بازیافت است بلکه از نظر کاربری نیز بی‌ضرر است زیرا اجزای اصلی آن ترموپلاستیک PVC است و برعکس محصولات MDF باعث انتشار گازهای سمی نمی‌شود.

ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی به دلیل وجود خاصیت خود خاموش شوندگی، قادر به سرکوب یا به تأخیر انداختن شعله برای جلوگیری از انتشار آتش هستند که ویژگی‎‌ای برجسته برای این محصول است.

تنوع بی‌نظیر در طرح و رنگ

ورق‌های پی وی سی در تعداد لایه‌های مختلف، تنوع جنس لایه‌ها، ضخامت‌ها، رنگ‌ها و نقوش مختلف و نیز بافت برجسته مختلف (صاف، براق، مات، رگه چوبی و…) بسته به نوع کاربرد تولید و عرضه می‌شوند. با وجود چنین طیف وسیعی از گزینه های زیبایی شناختی، مشتریان، طراحان داخلی و تولی کنندگان می‌توانند با هر سلیقه و نیازمندی‌ای به راحتی ایده‌های خود را به مرحله اجرا برسانند. از طرفی ساخت و تولید ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی، به اندازه استفاده چوب طبیعی و ام دی اف گرد و خاک ندارد.

بنابر دلایل گفته شده می‌توان نتیجه گرفت ورق‌های پی وی سی فومیزه راه جدیدی را برای طراحان داخلی و سازندگان ایجاد کرده‌اند تا بتوانند به راحتی ذهنیت و خلاقیت خود را به مرحله اجرا در آورند.
مطالب مرتبط

معرفی ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی مقاومت در برابر آب


برچسب‌ها