پارتیشن و پاراوان

دیوار پارتیشن یا جداکننده یا تیغه، دیواری است که از انواع متریال‌های مختلف مانند آجر، چوب، شیشه، PVC و ... ساخته شده و برای تقسیم و جداسازی فضای ساختمان، ادارات و منازل به کار برده می‌شود.

این پارتیشن‌ها در منازل، شرکت‌ها و ادارات برای جداکردن قسمتی از محیط، پوشش دادن دید بخش‌های مختلف مانند سرویس بهداشتی، ساخت اتاق پرو، جداسازی فضای ورودی و سایر فضاسازی‌ها و خصوصی‌سازی‌ها استفاده‌می‌شود.

پارتیشن‌ها انواع مختلف دارند و در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می‌شوند که به نوع متحرک آن پاراوان گفته می‌شود. این عنصر دکوراتیو را می‌توان با توجه به کفپوش، دیوارپوش، مدل‌های مختلف پرده و سایر المان‌های موجود در فضا انتخاب کرد.

یکی از کاربردهای پارتیشن‌ها استفاده در بالکن، تراس و آلاچیق‌ها برای ایجاد فضای خصوصی است. برای ساخت پارتیشن‌برای این فضاها باید به مقاومت و پایداری آن در محیط‌های باز توجه کرد.

در فضاهای باز مانند بالکن‌ها، آلاچیق‌ها و نمایشگاه‌های فضای باز و مرطوب نیاز به استفاده از پارتیشن‌هایی است که در کنار زیبایی و ظرافت پایداری و طول عمر مناسبی هم داشته باشند. در مقابل اشعه خورشید و باد و باران مقاوم باشند و شکل ظاهری خود را حفظ کنند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت پارتیشن و پاراوان استفاده از ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی است. این محصول به دلیل سبکی و قابلیت برش‌پذیری خوب خود قابیلیت استفاده در انواع طرح و رنگ و اندازه و... را میسر می‌کند. همچنین با قابلیت CNC شوندگی بالا می‌توان اشکال و طرح‌های زیبایی بر روی آن پیاده کرد.

مقاومت در برابر اشعه خورشید و شرایط جوی مختلف و همچنین خاصیت ضدآبی این محصول هم، این ماده را برای ساخت پارتیشن‌ها و دیوارهای کاذب مورد استفاده در فضای باز و در معرض رطوبت مناسب کرده است. همچنین تحمل وزن بالا و قابلیت انعطاف‌پذیری خوب ورق‌های فومیزه نیز موجب شده تا در صورت نیاز پارتیشن‌ها به شکل خمیده یا به صورت شلف و قفسه‌های کاربردی طراحی شوند.


برچسب‌ها

ارسال کننده محتوا


ارسال پیام