وزن سبک ورق‌های فومیزه پی وی سی یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته این محصول است. چگالی ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی شرکت یونیفوم 0.4-0.6 گرم بر سانتی‌متر مکعب است. این چگالی در مقایسه با ام دی اف با چگالی 0.9-0.75 و چوب با چگالی 0.9-0.6 به شکل محسوسی سبک‌تر است. چگالی ورق‌های فومیزه در فرآیند تولید آن با کنترل میزان تشکیل حباب‌های دی‌اکسیدکربن در سطح مقطع ورق قابل تنظیم است.

این در حالی است که استحکام ورق‌های فومیزه با میزان سختی لایه‌های بالایی و پایینی سطح مقطع ورق که بخش فومی ورق را در برگرفته‌اند؛ ارتباط مستقیم دارد. لذا می‌توان فرآیند تولید را به گونه‌ای کنترل نمود که علی رغم داشتن ورقی سبک، محصول نهایی از استحکام لازم نیز برخوردار باشد.

از طرفی ورق‌هایی با دانسیته بالا میزان فشردگی بالایی در هر سانتی‌متر مربع دارند و در نتیجه وزن ورق نیز بالاتر می‌رود. بالا بودن دانسیته ورق موجب بالا رفتن مقاومت این ورق‌ها در برابر فشار و ضربه نیز می‌شود؛ که در نتیجه این ورق‌ها به راحتی نمی‌شکنند. به همین دلیل ورق فومیزه PVC موجود در بازار را می‌توان در سه درجه کیفی شامل درجه یک، درجه دو و درجه سه طبقه بندی کرد که به طبع هرچه کیفیت ورق تولیدی بالاتر باشد، دانسیته آن نیز بالاتر رفته و قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

در جدول مقایسه‌ای زیر، می‌توانید چگالی ورق‌های فومیزه در مقایسه با محصولات مشابه جایگزین را مشاهده کنید.
مطالب مرتبط

مقایسه ویژگی‌ها و کاربرد ورق ام دی اف و ورق پی وی سی فومیزه


برچسب‌ها


ارسال پیام