با توجه به کاربردهای مختلف ورق‌های فومیزه پی وی سی لازم است برای مواردی که تابش مستقیم نور خورشید بر روی ورق محتمل است، از انواع مقاوم شده ورق در برابر اشعه UV استفاده شود.

قرار گرفتن بلند مدت در معرض تابش آفتاب، به ویژه پرتو فرابنفش، منجر به شکستن زنجیره‌های پلیمری و پیوندهای شیمیایی و ایجاد رادیکال و بنابراین تضعیف خواص فیزیکی، تغییر رنگ و ورقه‌ای شدن سطوح می‌شود. در بدترین حالت محصولات پلاستیکی شکننده می‌شوند و حتی بعد از مدت کوتاهی تجزیه می‌گردند. برای محافظت از پلاستیک‌ها در مقابل اثرات مخرب پرتو فرا بنفش، ترکیبات پایه باید به اندازه کافی تثبیت شوند.

در این ورق‌ها از سوسپانسیون اکسید گرافن و پلی‌آنیلین سنتز شده در حضور اکسنده آمونیومی استفاده شده تا خاصیت ضد پرتو اشعه فرابنفش یا UV در آن ایجاد شود.

ورق‌های فومیزه پی وی سی جایگزین مناسبی برای ورق‌های کامپوزیت، ترموود و همچنین مصالح سنتی مخصوصا برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان است.

این ورق‌ها در برابر رطوبت و پوسیدگی ناشی از شرایط جوی سخت، مقاوم بوده و از ماندگاری بالای طرح و رنگ برخوردار است که موجب شده مورد توجه معماران و سازندگان ساختمان‌های مدرن قرار گیرد.


برچسب‌ها