ورق‌های فومیزه پی وی سی با ویژگی ضدآبی خود قابلیت شستشو محصولاتی نظیر کابینت‌های آشپزخانه، لاکرهای استخر، یونیت‌های سرویس‌های بهداشتی و … را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد. این مساله نکته بسیاری مهمی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش دوام و کیفیت محصولات مورد نیاز مصرف‌کنندگان است که این قابلیت توسط ویژگی ضد آبی این محصول قابل حصول است.

ماده اصلی تشکیل دهنده ورق‌های فومیزه پی وی سی، ماده پی‌وی‌سی می‌باشد و این ماده ذاتا آب‌گریز است و خاصت ضد آب بودن را به این محصول می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم این ویژگی از خصوصیات ذاتی این محصول بوده به طوری‌که حداکثر جذب آب توسط پی‌وی‌سی تنها 5% می‌باشد و حتی این جذب آب تاثیری بر ساختار مولکولی و خواص مکانیکی ورق نمی‌گذارد؛ لذا مصرف‌کنندگان با خیالی آسوده می‌توانند از این محصول جهت استفاده بلند مدت در محیط‌های مرطوب سرویس بهداشتی، آشپزخانه، سالن استخر و سونا و خارج از ساختمان استفاده نمایند.

معمولاً فوم ضد آب در شیروانی ساختمان‌ها، پارتیشن‌های سرویس‌های بهداشتی و همچنین در کابینت‌های آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی به کار می‌رود. به دلیل خاصیت ضد آبی، این محصول ضد قارچ و کپک هم هست و از طول عمر بالایی برخوردار است.
مطالب مرتبط

5 نکته کلیدی در تشخیص ورق فومیزه با کیفیت


برچسب‌ها