فرآیند کنترل کیفیت

در یونیفوم ورق‌های فومیزه پی‌‌وی‌سی ساده و طرح‌دار با ضخامت‌های مختلف برای کاربردهای گوناگون و متنوعی تولید می‌گردند. در جریان تولید، مجموعه محصولات فوق و در جهت تأمین افزایش میزان رضایت‌مندی مشتریان و افزایش مستمر سطح کیفیت محصولات، تحت کنترل دقیق قرار دارند. بدین منظور شرکت یونیفوم مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت می‌باشد که تمام محصولات تحت نظارت و کنترل کیفیت دقیق تولید می‌گردند.

در فرآیند تولید، خواص مکانیکی محصولات شامل دانسیته، جذب آب، دمای تغییر فرم حرارتی، اشتعال‌پذیری، تنش در نقطه شکست، ازدیاد طول اسمی در نقطه شکست، مدول خمشی، مقاومت در برابر ضربه (Charpy) و سختی (Shore D) با پارامترهای مربوطه کنترل می‌گردند. با توجه به اینکه عمده محصولات تحت فرآیندهای مختلف شکل دادن و برش قرار می‌گیرند بعد از این مراحل از نظر کیفیت سطح، ضخامت، طول، عرض و تاب چک می‌شود. همچنین با توجه به شرایط حاد و ویژه‌ای که اکثر این محصولات در فرآیند تولید با آن مواجه می‌شوند لازم است این محصولات واجد مجموعه‌ای از ویژگی‌ها باشند.

در نهایت ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی با توجه به مجموعه ویژگی‌های ذکر شده با کنترل کیفی نهایی، به درجه‌های کیفی مختلف شامل +A (درجه ممتاز)، A (درجه یک)، C (درجه یک و نیم) و (درجه 2) جداسازی گردیده و با توجه به ضخامت ورق‌ها در پالت‌های 25 تا 100 عددی با توجه به سفارش مشتری بسته بندی می‌گردد.


برچسب‌ها

ارسال کننده محتوا