فرآیند تولید ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی

پی‌وی‌سی به عنوان یکی از 5 پلیمر پرمصرف در جهان نمی‌تواند بصورت خالص فرآیند شود و بطور معمول چند دسته از مواد افزودنی باید به آن اضافه گردد. پایدارکننده‌های حرارتی، روان‌کننده‌های داخلی و خارجی، کمک فرآیندها، اصلاح کننده‌های ضربه و … از جمله این افزودنی‌ها هستند که با توجه به خواص مورد نیاز و محل مصرف محصول انتخاب می‌شود.

در مورد فوم پی‌وی‌سی عامل فوم‌زا و همچنین عامل کنترل‌کننده گرانروی مذاب برای کنترل ساختار فوم‌ها به عنوان افزودنی‌های اضافه مورد نیاز است. در تولید ورق پی‌وی‌سی فومیزه بطور کلی در مراحل اول اختلاط فیزیکی در میکسر انجام می‌گیرد. در روش به‌روزتر میکسرهای توربو بکار می‌روند که با دور بالا، پره‌ها گرمای اصطکاکی ایجاد می‌کنند. با گرم شدن پودر PVC، مواد افزدونی فرصت نفوذ به سطوح ذرات را می‌یابند. در مرحله بعد پودر گرم شده خنک و انبارش می‌شود. این فرآیند بطور کلی برای بیشتر محصولات PVC قابل تصور است.

در تولید ورق‌های فومیزه مواد مخلوط شده وارد خط تولید (اکسترودرهای دو پیچ ناهم سوگرد) می‌شود تا در اثر اصطکاک، برش و حرارت ذوب شوند. در انتهای اکسترودر بر اثر حرارت ایجاد شده عامل فوم‌زا عمل می‌کند. معمولا مواد شیمیایی به عنوان عامل فوم‌زا بکار می‌روند که در اثر حرارت، گاز دی اکسیدکربن یا نیتروژن آزاد می‌کنند. گاز آزاد شده در بطن PVC ایجاد حفرات ریزی می‌کند که با کنترل شرایط و با بکارگیری مواد کمک فرآیند، می‌توان، اندازه حفرات را کنترل نمود. در نهایت این مواد از قالب ورق عبور داده شده و پس از خروج با کمک سیستم کالیبراتور ابعاد دو ورق ثابت می‌گردد. در مرحله پایانی کناره‌های ورق برش داده شده و به طول و عرض مورد نظر اره می‌شود تا برای بسته بندی آماده گردد.


برچسب‌ها

ارسال کننده محتوا