ویژگی‌هایی نظیر ضد آب بودن، قابلیت بازیافـت، رنگ‌پذیری، ضد‌ آتش و آنتی‌باکتــریال بودن، ورق فومیزه را به عنوان جایگزینی بسیار مناسب برای چوب و ام‌دی‌اف مطرح کرده است. همچنین به دلیل سبک بودن، سادگی انجام عملیات‌هایی همچون رنگ‌پذیری، سوراخ‌کاری، اره کاری، پیچ کردن و خم‌کاری و … بر روی ورق، این محصول به طور گسترده‌‌ای در صنعت ساختمان کاربرد دارد.

صفحات فوم پی وی سی (فومیزه) به دلیل ویژگی‌های خاص خود قادر به سرکوب یا به تأخیر انداختن شعله برای جلوگیری از انتشار آتش است. تا با خریدن زمان ساکنان بتوانند با خیال راحت و در زمان به موقع نسبت به تخلیه ساختمان اقدام کنند. بر این اساس، استفاده از ورق فومیزه پی وی سی در سقف‌ها، خانه‌های مسکونی، زمین‌های بازی و مناطق تفریحی قطعاً یک راه حل ایمن و کار آمد می‌باشد.

به همین دلیل طراحان و سازندگان، محصول ورق فومیزه پی وی سی را به منظور ایمنی و مزیت افزوده آن در کاهش هزینه‌ها و راحتی کار انتخاب می‌کنند. این محصول به عنوان ماده و متریالی سبز و ایمن برای سلامتی شناخته شده است. همچنین دارای مزیت بسیار مهم بازیافت در چرخه محیط زیست نیز هست.

قابل ذکر است که چرخه عمر صفحات فوم پی وی سی (فومیزه) بین 30 تا 40 سال است. این محصول در برابر رطوبت بالا و آب دریا، محیط‌های شدید قلیایی و اسید جزئی مقاوم بسیار بالایی دارد.

همچنین کاربرد به عنوان عایق صدا در سالن‌های همایش، سینما و تئاتر به عنوان دیوارهای آکوستیک می‌تواند باعث تغییرات چشم‌گیری در صنعت ساختمان شود.

به طور خاص می‌­توان به استفاده از این محصول در طراحی و ساخت انواع سقف‌های تزئینی، ساخت پارتیشن‌، در سرویس‌های بهداشتی و حمام، در و پنجره‌سازی، کابینت‌سازی، سالن‌های همایش، سینما و تئاتر، استفاده به عنوان کف‌پوش و دیوار‌‌پوش و … اشاره کرد. ویژگی‌های ذکر شده باعث می‌شود بکارگیری ورق‌های فومیزه پی‌وی‌سی در صنعت ساختمان به ویژه در مناطق مرطوب مقرون به صرفه باشد که این صرفه اقتصادی در بلند مدت نمود بیشتری خواهد داشت.
مطالب مرتبط

عایق صدا خود خاموش شوندگی


برچسب‌ها